Napište premiérovi SMS, aby podpořil konec uhlí v roce 2033 | Hnutí DUHA | Friends of the Earth Czech Republic Přejít k hlavnímu obsahu

Vláda bude o konci uhlí znovu rozhodovat už v březnu.
Rozhodne se správně a postaví se za budoucnost?

Uhelná komise zjistila, že s uhlím můžeme v ČR skoncovat už v roce 2033. Hlasy uhelných firem a úředníků však schválily rok 2038. To je příliš pozdě. Zdraví lidí a naše klima potřebuje zodpovědnější přístup. Uhlí ekonomicky neobstojí s čistými zdroji už kolem roku 2030. I proto ministr životního prostředí Brabec, ministr zahraničí Petříček, ministr kultury Zaorálek, ministryně práce a sociálních věcí Maláčová a dokonce i vicepremiér Hamáček již odklon od uhlí v roce 2033 podpořili. Ministr zdravotnictví Blatný je také pro co nejrychlejší konec uhlí. Přidá se i premiér a další členové vlády?

Napište premiérovi, aby podpořil konec uhlí v roce 2033.
Jako bonus mu čas od času dojde i upozornění SMS.
Váš hlas tedy bude slyšet.

Zaškrtnutím pole udělujete Hnutí DUHA (IČ 15547779) souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem informování o výzvě a dalších aktivitách vedoucích k ochraně životního prostředí. Souhlas může být kdykoli odvolán zasláním emailu na osobni.udaje@hnutiduha.cz. Podrobné informace o ochraně osobních údajů v Hnutí DUHA najdete na zde.

Kontakt
info@hnutiduha.cz
© 2021 Hnutí DUHA - Friends of the Earth Czech Republic